Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które powinny ułatwić podróż. Polecam przyjrzeć się Google Maps, żeby zobaczyć gdzie należy wysiąść. :-) Warto też poczytać Wikitravel o Atenach, gdzie również jest kilka porad dotyczących transportu.

Marina Kalamaki (inne nazwy - Alimos, Alimou) znajduje się tutaj. Dojazd jest bardzo łatwy i wygodny.

  • Z lotniska

Z lotniska do mariny i z powrotem, można dostać się autobusem linii X96, który kursuje z dużą regularnością przez całą dobę. Podróż trwa około 50 minut i kosztuje 6,00 EUR w jedną stronę.

Trasa autobusu oraz szczegółowe godziny odjazdów dostępne są na stronie przewoźnika. Proponuję wysiąść na przystanku 1η ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ (dokładnie naprzeciwko mariny) lub ΕΔΕΜ (następny przystanek w drodze z lotniska, na końcu mariny, po lewej stronie miniecie stację Shell, po prawej znajduje się Hotel Poseidon).

Przydatna może się również okazać mapka transportu z lotniska.

  • Z Aten

Z centrum Aten do mariny można dostać się na kilka sposobów ale najlepszym z nich jest wybranie tramwaju linii T5. Podróż z centrum trwa około 30 minut i kosztuje 1,40 EUR.

Trasa tramwaju oraz szczegółowe godziny odjazdów dostępne są na stronie przewoźnika. Proponuję wysiąść na przystanku ΠΙΚΡΟΔΑΦΝΗ (dokładnie naprzeciwko mariny) lub ΜΑΡΙΝΑ ΑΛΙΜΟΥ (naprzeciwko mariny, następny przystanek w drodze z centrum).